Obličejová jóga: Krásná a zářivá pleť v každém věku

Face Yoga neboli obličejová jóga je termín, se kterým se můžete setkat stále častěji. Možná se ptáte, co si pod tím vůbec představit, nebo co se na takovýchto kurzech děje. Obličejová jóga funguje stejně jako jakékoliv jiné cvičení, jen místo těla trénujete svaly obličeje a krku.

Face Yoga byla založena před patnácti lety Japonkou Fumiko Takatsu. Autonehoda v 36 letech jí značně změnila obličej, ale Fumiko to nevzdala. Po čase si řekla, že může-li vytrénovat svaly na těle, je určitě možné podobným způsobem pracovat se svaly na obličeji. Několik týdnů praktikovala obličejová cvičení a její okolí si začalo všímat změny. Později přicházelo stále více lidí, kteří se chtěli naučit, jak obdobných výsledků mohou dosáhnout u sebe. Takto se zrodila Face Yoga Method. Metoda se postupně rozšířila do celého světa a již několik let je s úspěchem praktikována i ženami v České republice.

Proč cvičit obličejovou jógu?

V obličeji se nám zrcadlí všechny radosti i strasti života. Jedná se o část těla, kterou zpravidla působíme na své okolí jako první, avšak vlivem času, gravitace a různých životních situací dochází k tvorbě vrásek, ztrátě kontur a naše tvář může působit zašedle, smutně. Ačkoliv nejrůznější kosmetické přípravky jsou dobrá věc, určitě si s nimi nevystačíte. Pokud ale věnujete 5-10 minut denně, nebo alespoň 2-3x týdně, procvičování obličejových svalů budete vypadat a cítit se o mnoho let mladší.

Obličejová jóga je:

  • bezbolestná
  • bezpečná
  • tělu přirozená
  • ekonomická

Obecně se doporučuje začít s cvičením ve 30 letech, nikdy však není příliš brzy, ani příliš pozdě.  Na lidské tváři a krku nalezneme 57 svalů, přičemž více než 40 jich denně používáme při mluvení a jídle. Začnete-li tyto svaly cíleně posilovat, vaše pokožka bude vyživená, dobře prokrvená a zářivá. Budete nejen vypadat lépe fyzicky, ale zlepší se také vaše psychika a sebevědomí.  Obličejová jóga dále přispívá ke stimulaci lymfy, čímž napomáhá odplavovat toxiny a zmírňovat otoky v obličeji. Cvičení posiluje tkáně, což je dobré pro krvetvorbu a následně je pokožka schopna přijímat větší množství živin. Tvář je rozjasněná, pokožka oživená, kontury prokreslené a zpevněné.

Výsledky cvičení jsou viditelné již po několika týdnech, vždy však záleží na intenzitě tréninku, věku, tělesné hmotnosti, genetických předpokladech a případných dalších faktorech.

I když si při cvičení obličejové jógy budete možná chvílemi připadat komicky, výsledky vás jistě přesvědčí, že to rozhodně stojí za to. Navíc pořádně se na sebe usmát do zrcadla je jeden z nejlepších léků.

Oslovila vás obličejová jóga? Máte možnost si ji osvojit na kurzu pro začátečníky, který se uskuteční 1. února 2020 v Pracovně ŽENY s. r. o. Slaný. Začněte tímto malým krokem a věk už pro vás bude napořád jen číslo. Těšíme se na vás!

 

Foto: Pixabay